top of page

Uzm. Psk. D. Emel KALINKILIÇ Biography

20210924_133846.jpg

Merhaba.

Ben D. Emel KALINKILIÇ

1975 yılında Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde doğdum. Liseyi 1992 yılında birincilikle tamamladım ve aynı yıl, tek isteğim olan psikoloji bölümünü kazanarak,  Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümüne başladım. 1996 yılında psikolog unvanı ile mezun oldum ve o gün bu gündür mesleğimi büyük bir keyifle ve aşkla yapıyorum.

Yetişkinlerle, ergenlerle ve çiftlerle çalışıyorum. Kognitif Nöropsikoloji, Enerji Psikolojisi, Beden Psikoterapisi ve Çift-Aile Psikoterapisi uzmanlık alanlarım. Tabi eğitim sürecim hiç bitmedi; mesleğimle ilgili eğitimlerim 2020 yılına kadar sürdü. Mesleğini aşkla yapınca öğrenme isteği ve merakı da bitmiyor. Uzmanlıklarıma ek olarak, krize müdahale, stres yönetimi, sigara bıraktırma, Emotional Freedom Tecniques, Hipnoz, Touch For Health, kinesyoloji, Inner Speak gibi birçok eğitim aldım. Gülhane Askeri Tıp Akademisinde Demans ve Alzheimer hastalarıyla, kanser hastalarıyla, kafa travması geçirmiş, ampütasyon uygulanmış, omurilik hasarı yaşamış hastalarla ilgili çalışmalar yürüttüm.

Halen Sağlık Bilimleri Üniversitesinde çalışmalarıma devam etmekteyim. Tüm bu eğitim ve tecrübeleri bütünleştirdiğim bir yaklaşımla, bir yandan danışanlarımın hayatına bir ışık tutmaya, pusula olmaya; bir yandan da sağlık alanında çalışacak nitelikli öğrenciler yetiştirmeye çalışıyorum.

Yayımlanmış üç kitabım ve bir kitap bölümüm var. İlk kitabım Pratik Enerji Teknikleri 2012 yılında, Elveda Hastalıklar Merhaba Hayat ise 2017 yılında çıktı. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ise 2020 yılında yayımlandı. Son kitabım Alzheimer Bizim  Eve Uğradığında ise 2021 doğumlu.

Hayattaki en büyük eserim ise 2007 doğumlu kızım. Tüm bu işlerin yanı sıra annelik kimliğimi de büyük bir keyifle sürdürüyor, kızımdan da öğrenerek gelişmeye devam ediyorum.

bottom of page